Jak prezentuje się kwestia z porannym treningiem? Co powinniśmy wiedzieć o tej tematyce? O czym pamiętać, ażeby mieć z tego korzyść?

Wielu ludzi zastanawia się nad skutecznością porannego biegania. Tak zwany trening poranny ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Część więc jest zdania iż możemy tak ćwiczyć, a pozostali, iż wręcz przeciwnie. Co interesujące każdy po trochu ma słuszności. Pamiętajmy, iż każdy z nas jest zupełnie inny i nie ma jednej obowiązującej odpowiedzi, która mówi tak lub nie dla tego treningu. Mimo to, powinniśmy rozwiać określone niejasności.

na treningu

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, iż jeśli chodzi o spalanie tłuszczów, to bieganie rano na pusty żołądek jest wskazane. Dlaczego? Po nocy, a jeszcze przed śniadaniem stężenie glikogenu w mięśniach czy w wątrobie jest dość małe, jednocześnie poziom cukrów również spada. Są to faktycznie najlepsze warunki do spalania tłuszczu.

Jak więc organizm budzi siędo życia po przespanej nocy, to wolniejsze procesy metabolizmu wkraczają na bardziej zaawansowane obroty, a to faktycznie sprzyja spalaniu tłuszczu, co istotne, także po treningu. Taki trening (źródło) ma również wpływ na odpowiednie samopoczucie podczas dnia, jest to możliwe dzięki przyrostowi endorfin czyli hormonu, jaki między innymi zaniża poziom stresu i polepsza nastrój. To jest zdecydowanie pozytywne, jednak są też i pewne minusy. Zaczynamy bowiem dzień bez dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości energii. To sprawia więc, że intensywność i objętość porannego treningu nie może być zbyt duża. Jeśli jednak zjemy porządne śniadanie, warto trochę odczekać, żeby organizm mógł wszystko przetrawić. Dzięki temu nasz trening () będzie mógł być dłuższy i szybszy, czyli dzięki temu spalimy większą ilość kalorii. Bez odpowiedniego stężenia glukozy we krwi, nasza koncentracja stanie się faktycznie gorsza, co będzie skutkować deficytem skupienia.

W tej sytuacji niestety łatwiej o kontuzję. Jednakowoż dosyć prędko adaptujemy konkretne nawyki, więc w okresie około trzech tygodni możemy już się zaadaptować, by posiadać całkowitą kontrolę nad porannym treningiem. Taki trening to rzeczywiście doskonałe rozpoczęcie dnia, można polecić go więc każdemu. Jednocześnie być może potrzebujesz osoby, jaka da ci większą ilość interesujących i pomocnych porad? Najbardziej korzystnie zatrudnić wtedy fachowca, jak trener (Sprawdź trener personalny gdańsk przerwa studio) osobisty Poznań.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,