Czym jest stożek rogówki? W jaki sposób można leczyć tą przypadłość? Na czym ona polega?

oczy to niezwykle ważna i wrażliwa część organizmu. Z tej przyczyny musimy o nie bardzo dbać. Ważne jest podjęcie leczenia, kiedy już zdarzy się nam jakaś przypadłość.

Pokój dziecięcy, obraz z misiem

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Targi medyczne

Autor: Lifescience Resources Hawaii
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z chorób jest na przykład stożek rogówki leczenie tej choroby zależy od stanu pacjenta. Jednak co jest tak naprawdę przyczyną tej choroby? Niestety tego jeszcze nie stwierdzono. Przypuszcza się, że przyczyna leży w podłożu genetycznym albo też przyczyną mogą być zaburzenia endokrynologiczne. Niektórzy mówią wskazują tutaj dziedziczność, ponieważ widać w tej kwestii pewną prawidłowość.
Stożek rogówki to choroba, która polega na zmianie kształtu właśnie rogówki. Pojawia się wypukłość, która z czasem może się robić coraz większa. Z reguły problem dotyczy tylko jednego oka. Po jakimś czasie wzrok (zobacz więcej – laserowa korekcja wzroku katowice) się coraz bardziej pogarsza co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jeżeli chodzi o stożek rogówki leczenie (stożek rogówki leczenie) to na przykład noszenie specjalnych soczewek. To taka doraźna metoda, która nie leczy schorzenia całkowicie, lecz skoryguje krzywiznę. Soczewki poprawią widzenie. Takie soczewki wykonuje się indywidualnie dla danego pacjenta. Powinny być one na pewno idealnie dopasowane do kształtu oka.

Kolejnym sposobem leczenia jest wszczepienie incasów, czyli specjalnych krążków wokół rogówki. Warto dowiedzieć się, jak wygląda koszt laserowej korekcji wzroku, ponieważ może wyjść na to, że będzie do jedna z lepszych opcji powstrzymania przypadłości. W posuniętym stadium dokonuje się przeszczepu rogówki, jednak po takim zabiegu powrócenie do poprzedniej sprawności może trwać nawet rok. Z tego względu nie wszyscy wybierają tego typu zabieg.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>