Trampolina domowa dla dzieci – czy to świetny pomysł?

Gdy tylko zrobi się pogodnie, na podwórkach pojawia się pełno trampolin. Każdego roku widać ich coraz to więcej. Nie ma w tym niczego zadziwiającego – maluchy przecież lubią podskakiwać.

trampoliny

Autor: USFWSmidwest
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże czy jest to dla nich w pełni bezpieczne?
Trampoliny współcześnie zawojowały nasze podwórka. Bywają też instalowane na placach zabaw. Pewna część opiekunów jest z nich niezwykle zadowolona, albowiem nie dosyć, iż ich potomek się wyszaleje, to oprócz tego poćwiczy, drudzy, w wyższym stopniu sceptyczni, boją się o bezpieczeństwo swej pociechy. Którym przyznać rację?
W trakcie podskoków pracę wykonują nie wyłącznie muskuły nóg. Takowa rozrywka wzmacnia też muskuły pleców oraz jest pomocna w poprawianiu wad postury. Intensywny ruch poprawia krążenie (zobacz jak szybko poprawić krążenie) krwi, spala się też dużo kalorii. To niewątpliwe walory trampoliny. Jakie zaś są jej negatywy? W necie aż się się roi od wpisów rodzicieli, dla których latorośli akrobacje na trampolinie zakończyły się na pogotowiu. Pół biedy, gdy jest to wyłącznie skręcenie nadgarstka czy też wybicie ząbka. Wśród poważnych obrażeń wywołanych nienależytym użytkowaniem trampoliny zdarzają się też złamania rąk jak też urazy głowy.

wakacje - rzut

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie na wszelką trampolinę opłaca się wydać swoje ciężko zapracowane pieniądze. Najbezpieczniejsze są wyroby z certyfikatem, ze stalową, ramą zewnętrzną a także większą liczbą nóg. W ogrodowych skoczniach ramy powinny być ochronione tworzywem PCV, natomiast brzegi – przy pomocy siatki, która nie pozwoli potomkowi wypaść.

Gdy już mamy trampolinę, warto ją jeszcze postawić w należytym miejscu. A więc jakim? Na pewno z dala od drzew albo płotu. Jednym słowem wszystkiego, w co dziecko mogłoby potencjalnie uderzyć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,