Trafiona dieta na masę

Poprawnie ułożona dieta na masę to dopełnienie treningu na masę. Dzięki niej dużo prędzej pojawią się rezultaty naszych ćwiczeń. Poddając ciało wysiłkowi cielesnemu powiększa się jego popyt na kalorie. To, ile będziemy musieli dostarczyć dodatkowych kalorii jest sprawą indywidualną i zależy od natężenia treningu, naszych indywidualnych uwarunkowań.

więcej

Autor: marshel
Źródło: http://www.sxc.hu
Dieta na siłownię musi dostarczać naszemu organizmowi zbilansowane posiłki niosące odpowiednie proporcje tłuszczy, białek, węglowodanów jak też witamin. Ilość dań konsumowanych w przeciągu dnia musi wahać się miedzy 5 a 6 w sztywnych porcjach.

Pamiętajmy, że nasz organizm w głównej mierze składa się z wody, z tej przyczyny musimy pić co najmniej 3 litry wody bez gazu, zaś w upalne dnie nawet 5 litrów. O ile nie jesteś w stanie dostarczyć organizmowi starczających dóz cukrów a także białka, dietę mogą uzupełnić odżywki na masę – odżywki i suplementy na stronie gieldasuplementow.pl.

Węglowodany – to główne źródło „zasilania” dla naszego ciała. Artykuły bogate w węglowodany dostarczają nam siłę. Należy jednakże wystrzegać się węglowodanów przetworzonych, mieszczących się w słodkościach.

Chcę zaprosić Cię na moje www. To świeża witryna, która ma masę dobrych wpisów. Przyjemnie będzie także, jeżeli zamieścisz recenzję.

Najwięcej zjadajmy ich rankiem, w posiłkach przed i po treningach. Które wyroby winny się znaleźć w naszym jadłospisie? Przede wszystkim: wyroby zbożowe – krupy, ryż, jarzyny – fasola, ziemniaki, owoce – banany, pieczywo z pełnego ziarna. Dzienna dawka konsumowanych węglowodanów wynosi pomiędzy 5g – 7g na kilogram masy ciała. Białka – są podstawowym składnikiem mięśni. Zalecana dobowa dawka to 2 gramy na kilogram masy ciała. Ostatni konsumowany posiłek w ciągu dnia musi mieścić najsporzej białka a najmniej węglowodanów.

Co zatem będzie zawierać sporo białka? Na pewno: mięso – drób, wołowina, ryby, jajka, twaróg, nabiał. Dobowa dawka konsumowanego białka powinna wynosić 2g – 3g na kilogram masy ciała. Tłuszcze są niezwykle istotnym składnikiem odżywczym. Również stanowią źródło energii dla naszego organizmu oraz są nieodzowne w procesie budowy mięśni. Co najlepiej spożywać? Tłuste ryby oraz oliwę z oliwek. Dobowa dawka konsumowanego tłuszczu (najlepsze spalacze tłuszczu) winna wynosić ok. 1g na 1kg masy ciała.

Musimy trzymać się tych wytycznych bez względu na to czy jest to trening dla początkujących (cenne porady), czy może jesteśmy na poziomie zaawansowanych ćwiczeń.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,