Jazda na rowerze – ruszajmy się na zdrowie

Wraz z rozpoczęciem lata, zaczyna się czas na rowery. Wsiadamy i jedziemy przed siebie, odwiedzamy przydrożne atrakcje, zaglądamy w zakamarki, których nie da się obejrzeć, jadąc samochodem, oddychamy pachnącym, letnim powietrzem. Tak, to się nazywa życie.

rower bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podróżować można samemu, ale najciekawiej robić to z całą rodziną. Właśnie zakupiliście sobie wspaniałe rowery cruisery, a wasze dziecko pomyka przed wami na nowiutkim rowerze bmx. Chcieliście zakupić dla niego podobny do waszego, ale wyraził się, że woli bmx, bo to taka wspaniałą maszyna, jakby dziecięce traktorki, co nie tyczy się jak najbardziej prędkości, bo tą stara się rozwijać jak najszybszą (na jaką mu pozwalacie), chodzi mu o opony, w rowerze typu bmx są one zdecydowanie grube i solidne.

Lato to idealny czas na rowery. Widać to właściwie wszędzie, szczególnie, że ta tendencja wzrasta, a jazda na dwóch kółkach staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kiedyś były tylko składaki, dzisiaj są i owszem także, przeżywają drugą młodość, coraz więcej ludzi się na nie decyduje, ale poza tym dostępna jest szeroka gama rowerów. Poza wspomnianymi cruiserami, bmx-ami (można zamówić w korzystnych cenach: cruiser – rowery dla dzieci), mamy także rowery trekkingowe, holenderskie czy szosówki. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Podobnie, jak obecnie coraz więcej polaków biega, tak jazda na rowerze stała się sposobem życia.

Najlepiej rozumieją to ludzie, którzy traktują rower (rowery elektryczne śląsk) jako podstawowy środek transportu, ci, którzy wyjeżdżają na wakacje i podróżują na rowerach. Dla nich nie istnieją przeszkody, a przejazd przez obcy kraj to świetna rozrywka, potrafią dojechać tam, gdzie nikogo jeszcze nie było, przywożą interesujące wspomnienia, pokazują, że tak właśnie można żyć.

Jednocześnie nie dorabiają do tego żadnej ideologii, ich podróże nie są medialne, nie potrzebują poklasku, robią to dla siebie, dla swoich wartości. Od czasu do czasu jednak muszą być słyszany, jak ci, co podróżują, po to, by zebrać pieniądze na szczytny cel. Nie jest to żadna sława, lecz wewnętrzny obowiązek, który nakazuje jechać przed siebie, oraz pomagać jednocześnie innym osobom. Czy można wymyślić coś lepszego: siła własnych mięśni i ekologiczny styl życia. Czy jest coś piękniejszego?

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,