Wybór sprzętu fitness

Któż z nas nie chciałby mieć własnej siłowni w mieszkaniu, oczywiście nie mówimy o kompleksowym wyposażeniu siłowni, gdyż mało kto, ma aż tak duże mieszkanie, a jedynie o kilku najważniejszych urządzeniach budujących najważniejsze grupy mięśni.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Gary Bembridge
Źródło: http://www.flickr.com

Ćwiczenia na urządzeniach w zaciszu własnego domu czy tez większego mieszkania stają się coraz bardziej popularne w śród ludzi nie mających dużo czasu. Chcąc dbać o najważniejsze grupy mięśni nie musimy wydawać na miesiąc po ok 150 zł za karnet.

Wystarczy że, odwiedzimy sklep sportowy, który oferuje dużą ilość dobrej jakości sprzętu do ćwiczeń. Obecny siedzący tryb życia spowodował, iż coraz większa liczba osób ma problemy z chodzeniem. Aby to zmienić i dbać o zdrowie koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt fitness. Do codziennych efektywnych ćwiczeń, zajmujących mało czasu idealnie nadaje się stepper.

Najprostszej budowy stepper to niewielkie urządzenie w cenie do 200 zł, które zmieści się prawie pod każdym łóżkiem. Prosta konstrukcja tego urządzenia stawia, iż każda osoba może na nim ćwiczyć. Stepper doskonale działa na dolne grupy mięśni i wzmacnia kolana oraz stawy. Dla osób, które lubią biegać, idealna będzie bieżnia. Jeżeli aura za oknem nie pozwala na bieganie, bieżnia jest doskonałym alternatywnym wyjściem na utrzymanie stałej kondycji bez względu na porę roku.

Bieganie rozwija dużo różnych grup mięśni, dlatego dla siedzącego trybu życia stepper i bieżnia to wyśmienite rozwiązania. Niestety aby móc cieszyć się z posiadania tego urządzenia należy wydać znacznie więcej niż 200 zł, urządzenie to wymaga także znacznie więcej miejsca.Robiąc zakupy w sklepie możemy otrzymać sprzęt rodem przypominający profesjonalne wyposażenie siłowni – wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

Oprócz sprzętu do ćwiczeń w sklepie znajdziemy również odżywki wspomagające nasze wysiłki na stepperze, oraz jakże przydatny na wakacyjne wyprawy sprzęt turystyczny. Pamiętając o tym że, sport to zdrowie i wrocław fizjoterapeuta warto wydać kilka stówek na doskonałej jakości sprzęt, na którym z powodzeniem będziemy ćwiczyć przez kilka lat.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,