Jak uniknąć bólu stóp i kręgosłupa?

Ludzki kręgosłup jest jednym z najważniejszych elementów organizmu. Od jego stanu uzależniony jest wygląd i ewentualne skrzywienia postawy, a co za tym idzie – ogólne zdrowie i samopoczucie człowieka. Z tego powodu ważne jest, by prowadzić odpowiedni tryb życia, by pamiętać o kondycji kręgosłupa na co dzień. Z drugiej strony bóle kręgosłupa są coraz częściej spotykane, a narastają w największym stopniu u seniorów. Może to w rezultacie powodować problemy z poruszaniem się, z zaśnięciem i z innymi aktywnościami dnia codziennego.

Autor: Unfurled

Podobnie sprawa wygląda ze stopami. Nieprawidłowy sposób poruszania się może powodować wystąpienie schorzeń kręgosłupa i wad postawy, jak również do bólu. Powinno się pamiętać jak dbać o stopy i stosować się do zaleceń specjalistów.

Bądź zdrową egoistką

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Bardzo istotne dla kręgosłupa jest pilnowanie prawidłowej postawy. Swego rodzaju zmorą współczesnego świata jest tak zwane garbienie się, powodujące wady postawy. W największym stopniu jednak zapomina się o dobrej i odpowiedniej postawie na siedząco. Na dzień dzisiejszy ogromna i ciągle rosnąca liczba ludzi prowadzi siedzący tryb życia. Wiąże się to niejednokrotnie z wykonywaniem pracy biurowej, przed ekranem komputera. Należy pamiętać o tym, by co jakiś czas wykonywać ćwiczenia na kręgosłup, a co najważniejsze – by w w czasie wolnym zażywać ruchu, przykładowo w postaci spacerów czy jazdy na rowerze, biegania. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać masaże pleców, które są nie tylko odprężające, ale i dobre dla organizmu.

Równie ważne jest odpowiednie dbanie o stopy. Jak wspomniano wyżej, właściwy sposób chodzenia w dużym stopniu wpływa na ogólną postawę i stan kręgosłupa. Innym czynnikiem jest dobór butów. Niekomfortowe, za ciasne lub klinika stomatologiczna łódź za duże czy zbyt sztywne buty mogą powodować ból, a nawet trwałe uszkodzenia. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku nagminnego i codziennego chodzenia w butach na bardzo wysokich obcasach. Trzeba raz na jakiś czas pozwolić „odpocząć” stopom, nosząc płaskie buty, a w mieszkaniu chodzić boso. Tak samo jak znaleźć można ćwiczenia przeciw bólom kręgosłupa, istnieją takie, które działają pozytywnie na stan i kondycję stóp.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii