Sprzęt do fitness w domu

Z pewnością posiadanie w domu kompletnej siłowni to duży komfort. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana?Podstawą każdej siłowni, także własnej z pewnością jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemal wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo taki: sprzęt do domowej siłowni) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni należy rozpocząć od atlasu. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, uwzględniając jego możliwości, co jest dużym plusem w przypadku, jeśli siłownia trener personalny online ma stanąć w domu.

Uzupełnieniem atlasu może być chociażby gryf łamany. Przyrząd ten można przymocować generalnie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj wymagany będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, należy zatroszczyć się też o urządzenia z grupy fitness, dla zachowania dobrej kondycji. Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru między trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na tradycyjne bieganie w wygodnych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, ćwiczenia na bieżni kształtują także mięśnie łydek, ud i pośladków. Orbitrek kettler (porównanie orbitreków z ergometrem) zaś daje nieznacznie większe możliwości. Forma treningu też opiera się na biegu, jednakże w trakcie treningu angażowane są też ramiona, a to odciąża stawy kolanowe oraz biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, trzeba zdecydować samodzielnie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,