Przychodnia dla twojego dziecka – wybierz najlepszą

Każdy świeżo upieczony rodzic pragnie zatroszczyć się o swoją pociechę jak najlepiej potrafi. Nie starczy miły, bezpieczny dom – należy też wybrać właściwą przychodnię, do której prędzej czy później będziemy musieli udać się z niemowlęciem, nie tylko z powodu choroby, ale również na badania kontrolne bądź szczepienia. Czym wobec tego należy się kierować, aby wybrać dobrego pediatrę?

Przychodnia

Autor: kris krüg
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu obowiązuje brak rejonizacji, co znaczy, iż nie musisz wybierać przychodni położonej na obszarze Twojego miejsca zamieszkania.

Jeśli użyta w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/ortodoncja-ortodonta/) inne tego typu wpisy – one dotyczą zbliżonej problematyki.

Nie musi być to także instytucja medyczna, do której zapisany jest rodzic. Maluch może chodzić do całkiem innej przychodni, pamiętając, by mieć do niej łatwy dostęp – .

W razie nagłej potrzeby konieczna jest szybka wizyta, więc mimo wszystko doktor powinien być blisko. Czym jeszcze poza bliskością powinna odróżniać się dobra przychodnia? Zdrowie jest najważniejszą wartością, toteż upewnijmy się, iż w przychodni pracują doktorzy nieprzerwanie rozwijający swoją wiedzę, o czym mogą świadczyć na przykład certyfikaty powieszone na ścianach.

Ważne jest też ich doświadczenie, które mówi im, jakie objawy wymagają skierowania do specjalisty, a z czym mogą poradzić sobie wykorzystując własne kompetencje. Co więcej lekarz powinien mieć odpowiednie podejście do dzieci. Nie może się złościć humorami maluchów, musi być cierpliwy oraz potrafić odwrócić uwagę dziecka od nie zawsze przyjemnych badań. Wyłącznie wtedy będzie mógł postawić trafną diagnozę, ponieważ starannie sprawdzi zdrowie małego pacjenta – .

Ma znaczenie także wygląd oraz obsługa przychodni – placówka musi być czysta oraz zadbana, a osoby zatrudnione w rejestracji pomocne oraz uśmiechnięte. Dobrze także sprawdzić czy w danej przychodni pracuje więcej niż jeden pediatra. Dzięki temu nawet wtedy, gdy nasz lekarz pójdzie na urlop czy zwolnienie, naszym maluchem zajmie się inny specjalista.

Przychodnię trzeba wybrać w ciągu czterech tygodni od urodzin bobasa. Przed tym jednak musimy zgłosić maluszka do ubezpieczenia, a później wybieramy doktora, który według nas będzie najlepszy dla naszego dziecka. Podejmijmy przemyślane wybory, a nie będziemy się niepokoić, iż nasza pociecha nie dostanie właściwej pomocy wtedy, gdy będzie tego potrzebować.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,