Parę porad o wyborze odpowiedniego ubioru na rowerową jazdę przy różnej pogodzie.

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Nie tylko ma doskonały wpływ na samopoczucie i kondycję, wzmacnia układ krwionośny i mięśnie, lecz poza tym daje mnóstwo radości. Na rowerze jeździć można praktycznie bez przerwy, nawet zimą spokojnie można używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Należy się jedynie dobrze przygotować do takiej jazdy, przede wszystkim przez ubranie odpowiedniej odzieży.

Nie czekaj: przejdź do serwisu pranie pościeli warszawa, żeby uzyskać dodatkowe informacje na opisywany w tekście zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją opinię!

Jazda w chłodniejsze dni bez odpowiedniego ubrania spowodować może wychłodzenie organizmu, a w efekcie przeziębienie lub nawet poważniejszą chorobę. Po pierwsze trzeba zadbać o nakrycie głowy – przy kiepskiej jej ochronie bardzo łatwo o kłótliwe do leczenia zapalenie zatok. Warto także założyć rękawiczki, z kolei one podnoszą komfort jazdy i będą chronić przed odmrożeniem. Istotne jest też to, co będzie się miało ubrane na korpusie. Tu z kolei świetnie będą się sprawdzać najróżniejsze kurtki i koszulki, dzięki ich ubraniu można z dużym komfortem jeździć nawet parę godzin na dzień – sprawdź: .

Kupując rowerowy ubiór należy przede wszystkim dobrać go do panującej pogody. Na letnie, upalne dni bez żadnego problemu wystarczą zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wielu rowerzystów jeździ w zwykłych bawełnianych koszulkach, lecz nie jest to najlepszy pomysł. Są one mało przewiewne i długo schną, z tego też powodu nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Porządne rowerowe koszulki zrobione są z materiałów, które szybko wysychają, wtedy nawet jeżeli się spoci, to pot szybko będzie odprowadzony z ciała.

koszulka do biegania

Autor: NIKE
Źródło: hurtowniasportowa.net

Mają one obcisłą konstrukcję, dzięki czemu nie łopoczą w czasie jazdy, a poza tym często posiadają na plecach siateczkę dla poprawienia wentylacji – . Bardzo przydatne przy rowerowych koszulkach są tylne kieszenie. Można tam schować mapę, telefon czy kanapkę, doskonale sprawdzają się nawet przy niedługich wycieczkach. Na chłodniejsze dni sama koszulka raczej nie wystarczy, dlatego też należy założyć specjalną rowerową bluzę lub kurtkę uszytą z odpowiednich materiałów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,