Osobisty trening – bieżnia, czy hantle

Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?
Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Niezwykle popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (niedrogie bieżnie elektryczne). Urządzenie to pozwala na bieganie bez przeszkód w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi mają wpływ również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia magnetyczna.

Jeśli omawiana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów sklep z ciśnieniomierzami tutaj – te wiadomości również nie powinny pozostać niezauważone.

Ten typ bieżni umożliwia lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież nabyć solidne, które będzie służyło nam przez długi czas.

ćwiczenia na orbitreku

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tu powiedzieć, iż orbitrek thorn (zobacz tutaj: promocyjne ceny orbitreków o2market.pl) to świetny wybór. Thorn cieszy się niemałym uznaniem i zapewnia wysoką jakość swych urządzeń.

Orbitrek
Może należy jednak pomyśleć nad nabyciem orbitreku? Te urządzenia posiadają dużo zalet, które należy uznać. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeśli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, dobrym wyborem jest orbitek. To urządzenie generalnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,