Na czym opiera się gra w piłkę nożną?

Football to najbardziej popularna na świecie gra zespołowa. W zawodach, czyli meczach piłkarskich, biorą udział dwie rywalizujące ze sobą ekipy, natomiast celem gry jest usytuowanie piłki w bramce rywala.

Wygrywa ta drużyna, która zrobi to więcej razy.
Mecze piłkarskie toczą się na obszarze prostokątnego boiska, pokrytego murawą. Rozmiary takiego boiska to 45 do 90 metrów szerokości oraz o długości od 90 do 120 m. Od 14 marca 2008 r. każde nowe boisko powinno mieć wymiary 105 metrów długości oraz 65 m szerokości. Drużyna piłkarska składa się z 11 graczy. Żeby zespół był dopuszczony do meczu powinno być ich przynajmniej siedmiu. Pośród piłkarzy odróżniamy tego typu graczy jak bramkarz, obrońcy, pomocnicy oraz napastnicy. Bramkarz to jedyny zawodnik, który może dotykać oraz łapać piłkę przy pomocy dłoni (jednak jedynie zgodnie z przepisami), może to mieć miejsce we własnym tzw. polu karnym.

obrazeczek - samochód

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku dotknięcia piłki przez bramkarza poza określonym polem karnym, jest już karany tzw. czerwoną albo żółtą kartką. Podział zawodników podczas meczu w taką grę jak piłka nożna na wymienione pozycje jest bardzo umowny.

Intrygują Cię przeróżnego typu bonusy (https://www.proformasport.pl/)? Dobrze się składa, ponieważ masz możliwość zalogować się na kolejną stronę i tam wgryźć się w szczegółowe posty.

W obecnie stosowanych strategiach gry bardzo często w czasie spotkania bardzo często następuje płynna wymiana pomiędzy piłkarzami. Zwykła piłka nożna polega na utrzymywaniu się w posiadaniu piłki w tego typu sposób, aby nie weszła ona w posiadanie rywala oraz na podaniach piłki nogą albo głową, ale nie ręką do partnera ze swego zespołu, a następnie na kopnięciu piłki do bramki przeciwnika. Kontakt fizyczny między piłkarzami przeciwnych drużyn jest niedozwolony.

Zawodnicy, którzy aktualnie nie są w posiadaniu piłki, muszą starać się poruszać po terenie boiska, aby próbować postawić się w pozycjach udogadniających wymianę piłki pomiędzy grającymi swojej drużyny, a jednocześnie utrudniać grę przeciwnikowi. Piłka nożna jest jedną z najprędzej prowadzonych gier.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,