Dbaj o kondycję cały rok

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Jeżeli dużo ćwiczymy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i jak jemy.

Niezwykle istotne jest to, by dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele człowieka, dlatego powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu znajdują się białka, niezbędne do budowania mięśni, budowania odporności i wielu innych przemian zachodzących w organizmie. Na koniec mamy tłuszcze tez niezbędne choćby do rozpuszczania niektórych witamin I właściwego działania mózgu. Każdy z tych składników jest nam potrzebny, dlatego każda dieta wykluczająca albo znacznie ograniczająca któryś z nich z założenia nie może być zdrowa.
Reklama: najlepsze ćwiczenia na schudnięcie.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeżeli pragniemy rozwinąć masę mięśniową, przypuszczalnie pragniemy rezultat zobaczyć jak najszybciej. W tej sytuacji powinniśmy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Trzeba jednak stosować je z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać zalecanej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to pod kontrolą lekarza. Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem brania jakichkolwiek odżywek i wspomagaczy wykonać najprostsze badania krwi i moczu.

Następna witryna, która posiada informacje na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć wiedzę. To istotne, zatem idź tutaj pomosty pływające producent i znajdź więcej szczegółów.

Gdy wszystkie wyjdą w normie możemy pójść po zakupy. Czy widziałeś już: ćwiczenia na górne partie brzucha.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest podstawowym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Warto spojrzeć także na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki takiego typu są dość prosto dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Pracę mięśni wspomaga także tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze stosowaniem. Wszelkiego typu choroby powiązane z ciśnieniem krwi wykluczają stosowanie tego rodzaju środków. Trzeba uważać także na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybszy rozwój tkanki mięśniowej, ale trzeba uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedawania również, ale są ludzie, którzy stosują je absolutnie bez żadnego pomyślunku. Faszerują się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów trzeba stosować mądrze. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą funkcjonowały odpowiednio i unikniemy efektów ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło:

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>