Ciuchy dla puszystych – czyli nie ma się czego wstydzić.

Wspólnie ze wzrostem dobrobytu w państwach Zachodu ludziom rosną także brzuchy, jednym słowem pulchniejemy. Dlatego projektanci co rusz prezentują na pokazach mody ubrania odzieży w rozmiarach XXL!
W Polsce tusza typu „amerykańskiego” raczej nikomu nie grozi, gdyż nie należymy do najbardziej rozwiniętych państw świata, lecz nadwaga jest pomimo tego powszechna pośród aż 15% Polaków.

opakowanie świątecznego prezentu

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Puszyści nie mają łatwo szukając odpowiedniej odzieży, bywa, iż muszą są wybrać nie to, czego pragną, albo to co im się spodobało ale to, co znajduje się w ofercie w ich rozmiarze. O ile niektóre salony z odzieżą damską posiadają w stałej ofercie stroje
w dużych rozmiarach, o tyle płci „brzyszej” niełatwo jest znaleźć ubrania we właściwym rozmiarze. Zazwyczaj jeżeli spodnie dopasowane są na długość, to są za wąskie w pasie oraz nogawce. Jeżeli koszula jest dopasowana w kołnierzu, to znów rękawy ma za wąskie. Wszystko to decyduje, iż grubsi mężczyźni nader często poprzestają na dresach i bawełnianych bluzach, choć tak naprawdę chcieliby prezentować się elegancko i szykownie.
Pomimo, że otyłość jest dużym kłopotem zdrowotnym głównie i specjaliści zgodnie stwierdzają, że otyłość prowadzi do poważnych chorób przykładowo serca, to zjawisko nadwagi jest na tyle powszechne, iż właściwie w prawie każdym mieście można znaleźć salon z odzieżą dla otyłych. Z tego powodu jest wygodniej niż jeszcze niecałe dziesięć lat temu, kiedy żeby kupić koszulki 5xl (2xldo8xl.pl) trzeba było je zamówić u szwaczki, co było długotrwałym procesem i droższe niż kupowanie odzieży w salonach sieciowych marek. Dziś żeby przymierzyć sobie odpowiadający nam tshirt 4xl (2xldo8xl) wystarczy, co najwyżej dojechać autem do najbliższego salonu z takimi ubraniami. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy pojechać, mamy możliwość zakupić odzież odzież francuska +XL przez Internet, nie wychodząc z domu.

W Internecie istnieje sporo sklepów internetowych z odzieżą, w których t shirt 5 xl nie jest czymś dziwnym, wręcz przeciwnie jest w tradycyjnej ofercie salonu.
Kiedyś, wcale niedawno, przymierzenie koszulki, spodni albo kurtki w rozmiarze większym niż XXL było niezwykłym znaleziskiem. Dzisiaj, gdy duży procent społeczeństwa polskiego cierpi na otyłość, powstają butiki z odzieżą specjalnie dla ludzi w rozmiarze +XXXL.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,