Zaskocz sprawnością nie tylko w wakacje!

Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i troskę o sylwetkę. Zaś przyjemność to główny powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by systematycznie się ruszać. Musimy zatem wybrać taką, która da nam najwięcej radości.

codzienne ćwiczenia

Autor: Port of San Diego
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu Polaków zakochało się w joggingu. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że poradzą sobie… Powodów jest tyle, ilu biegaczy.

Poza tym to tani sport, albowiem aby biegać niepotrzebne są nam długie szkolenia lekcje z instruktorem czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, dobre jakościowo ubrania i… wyruszamy przed siebie. Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby mentalnie. Amatorzy tego sportu mawiają, iż jeżeli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w trakcie biegu nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i szczęśliwymi, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Dziś w każdej, większej miejscowości znajdziemy wiele siłowni i fitness klubów. Jeżeli odpowiada nam ta forma ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek program treningowy, dopasowany do naszych celów i możliwości.

Pamiętajmy, by dobrze dobrać ubranie w jakim udamy się na trening. Zwróćmy uwagę na materiał, wytrzymałość oraz elastyczność – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Wybierzmy koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa to wydatek, który się opłaca.

Spora część młodych ludzi (i nie tylko) rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. Na początek zalecana jest odpowiednia dieta i przyzwyczajenie organizmu do treningów siłowych.

Czy bezskutecznie chcesz wyszukać inny tego rodzaju serwis? Jeżeli tak, to uczciwie zalecamy tę stronę (https://smacznepodroze.pl/kawa-herbata-kakao-c-22.html) – to na 100% jest to, czego właśnie w tej chwili potrzebujesz.

Kiedy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Pamiętajmy jednak, że gainery to uzupełnienie diety. Nie może być tak, iż połowę z przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to tylko dodatek. Pracując nad perfekcyjną rzeźbą pamiętaj o odpowiedniej diecie i suplementacji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,