W jaki sposób rozpocząć swą przygodę z surfowaniem?

Jest to sport, który daje niezwykle dużo niezwykłych wrażeń. Żeby jednak dołączyć do grupy surferów trzeba poznać kilka podstawowych reguł.
Surfing nie jest prostym sportem, zwłaszcza początki są bardzo ciężkie a czasami nawet bardzo dotkliwe.

Brak sukcesów w tym sporcie nie powinien żadnego człowieka zrażać, gdyż złapana samodzielnie pierwsza fala wynagrodzi wszystkie uprzednie porażki. Niezwykle pożądana jest również pomoc instruktora. Gdy odbywa się początkową lekcję, w takiej sytuacji fale nie są konieczne. Niezbędna jest wtedy deska, dobrze jeśli posiada długość ok. 8 stóp lub jest dłuższa. Pierwszym stadium jest rozgrzewka. Po rozgrzewce należy nasmarować deskę smarem. Potem wchodzi się do wody przypinając uprzednio linę do nogi nad kostką. Kładzie się na desce w taki sposób, aby deska leżała płasko na wodzie w tego typu sposób, aby dziób deski nie stał do góry, ani żeby nie przytapiał się. Następnie próbować należy wiosłować rękami. Głowa powinna być podniesiona oraz patrzeć trzeba przed siebie. Wiosłować trzeba do momentu, kiedy poczuje się, że leżąc trzymamy w miarę równowagę oraz co chwilę nie spadamy do wody. Kolejnym krokiem jest siadanie na desce. Siadać trzeba w odległości około 20-30 centymetrów od środka deski do strony rufy tak, aby dziób deski delikatnie wystawał nad wodę. Próbujemy dotąd, aż nie przestaniemy się wywracać i w miarę w pewny sposób będziemy utrzymywać równowagę.
specjaliści

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
surfing

Autor: adidas
Źródło: adidas
Pierwszą falę należy próbować łapać w niedużej odległości od brzegu oraz na relatywnie płytkiej wodzie. Początkowe jazdy najkorzystniej jest złapać na samej pianie.

Poszukując godnych obejrzenia tekstów, wejdź na na ten odsyłacz. Naprawdę zalecamy tę ofertę (http://www.smartbodytrainer.pl/oferta/oferta-dla-firm/), ponieważ ona niewątpliwie również zwabi Twoją uwagę.

Wejść należy do wody po pas i nieść deskę ponad falami.

Następnie należy ją odwrócić dziobem w stronę brzegu i położyć się na niej. Gdy zbliża się fala, mocno należy wiosłować. Właśnie w taki sposób łapie się początkowe fale oraz jedzie do brzegu, leżąc już na desce. Kolejna lekcja powinna być zaczynana od prób na brzegu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,