W jaki sposób leczyć urazy oraz kontuzje jakie powstały w czasie aktywności sportowej, metody i sposoby na ich zapobieganie.

Sport to zdrowie – to hasło każdy z nas słyszał setki jeżeli nie tysiące razy. Rzeczywiście aktywność sportowa pełni istotną rolę dla utrzymania odpowiedniej formy, kondycji i zdrowia.

Sposób na kontuzje sportowe
Lecz biorąc się za uprawianie jakiegoś sportu należy być świadomym tego, że przeważnie będzie się to wiązać z ryzykiem wystąpienia jakiejś kontuzji lub urazu. Dlatego też zawsze, gdy ktoś będzie się brał za jakąś sportową aktywność, powinien pamiętać o paru ważnych sprawach, które znacznie ograniczą możliwość wystąpienia urazu. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią rozgrzewkę i rozciągnięcie, dobrze rozgrzane mięśnie i ścięgna będą znacznie odporniejsze na kontuzje. Poza tym należy pamiętać o założeniu odpowiedniego ubioru – liczne kontuzje sportowe pojawiły się dlategowzięły się właśnie z tego, że ktoś miał na nogach niewłaściwe obuwie albo zapomniał o ochraniaczach albo kasku. Ważne jest także to, żeby ćwiczyć z umiarem i rozsądkiem, nie należy za bardzo forsować tempa, a stopniowo poprawiać poziom wytrenowania.

Wielu ludzi uważa biegi za jeden z najzdrowszych sportów, a w rzeczywistości jest on dość kontuzjogenny. W czasie biegu bardzo obciąża się mięśnie i stawy. Jeśli zaniedba się rozgrzewkę albo za mocno zacznie się trening, to rezultatem tego może być jakiś mniej lub bardziej przykry uraz.

Kontuzje częstu u biegaczy!
Często występujące kontuzje biegaczy, to nadwyrężenia mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięte stawy i uszkodzenia więzadeł.

Autor: KEEN

Pierwsze dwa z nich wynikają najczęściej ze zbyt forsownego treningu, pozostałe z niewłaściwej techniki, źle dobranych butów czy też słabego przygotowania siłowego. Większość kontuzji da się skutecznie zaleczyć, choć niekiedy może to wymagać pewnego czasu na powrót do normalnej formy, jednak niektóre wymagać będą poważniejszych metod leczenia. Wykonywaniem takich operacji i rehabilitacją po nich będzie się na przykład zajmować medycyna mukowiscydoza dieta sportowa wrocław, doświadczeni lekarze z całą pewnością dadzą sobie radę z każdym najtrudniejszym przypadkiem.
Więcej informacji Link

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,