W harmonii ze światem

We współczesnych czasach człowiek jest ciągle zestresowany. Bez przerwy musi za czymś gonić, jeśli nie chce zostać w tyle. Stres i przemęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nie dziwi zatem, że ludzie szukają rozmaitych metod na to, by się uspokoić i odprężyć. Jednym ze sposobów jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z każdym rokiem znacznie wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu niektórzy uprawiają jogę? Co takiego nam ona daje? Najważniejsze jest między innymi to, że ćwiczenia jogi skutecznie uodparnia organizm tak samo pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się wówczas wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawienny wpływ na cały organizm. Nie bez znaczenia jest też rzecz jasna rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm odpręża się.

Jednak ćwicząc asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i wytrzymałości – przede wszystkim uwalniamy ciało od stresu i napięcia. Joga ma zbawienny wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi.

Ten proponowany link (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-szamotuly), który widzisz, pokieruje Cię do atrakcyjnych materiałów na przedstawiany temat – zobacz także odmienne artykuły zawierające nie mniej satysfakcjonujące posty.

Człowiek odpręża się, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim wewnętrznie uspokaja. Kontrola nad swoim ciałem i umiejętne opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to podstawowy krok do osiągnięcia zadowalających efektów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku jogi niezwykle istotna jest koncentracja – z jednej strony jest ona niezbędna, jeżeli chcemy uzyskać zadowalający stan, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana co przyczynia się do tego, że proces odnowienia może trwać nieustannie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobry nastrój i relaks, ale również niezwykle istotne – o ile nie najistotniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Seria asanów to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bowiem jednoczą nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Jedność ze światem jest niezwykle ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i przemęczenie w teraźniejszym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy nad nimi skutecznie panować. Nie jest to bez wątpienia sztuka łatwa i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,