Kiedy należy rozpakować specjalistyczne elektrody szkoleniowe?

W Polsce coraz częściej mówimy o konieczności zwiększenia dostępnego dla wszystkich defibrylatora AED. Naturalnie nie jest tak bez powodu.
Statystyki przemawiają znacząco o tym, jak ważną rolę posiada automatyczny defibrylator w procesie reanimacji osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Jak najszybsze włączenie AED dla reanimacji to czynnik wielokrotnie powiększający szanse na przeżycie pacjenta. Skoro zatem każda sekunda jest na wagę złota, tego typu defibrylatory AED powinny być przecież powszechnie dostępne i rozmieszczone w większych skupiskach ludzi. Najlepiej co kilkaset metrów. Jest wiadome jednak, że w rzeczywistości praktyka jest nieco odmienna i daleko nam jeszcze do tego pod tym kątem do naszych zachodnich sąsiadów. Do pozytywnych faktów trzeba jednak zaliczyć to, że z każdym rokiem w naszym kraju przybywa defibrylatorów AED oraz to, że zaciekawienie nimi jest coraz bardziej widoczne.
kobiety na koniu

Źródło: flickr.com
To z kolei rodzi jednak dużo pytań pośród tych osób, które chcą tego typu narzędzie nabyć. Co to właściwie jest oraz jaką firmę wybrać. I co należy z nim zrobić, kiedy już go w końcu kupimy. Jak zacząć oraz czy konieczne jest jakieś szkolenie? Zatem przywieziony przez kuriera defibrylator należy odpakować i przede wszystkim przeczytać instrukcję obsługi. W większej części wypadków defibrylator jest przywożony w formie gotowej już do używania. Dobrze jest sprawdzić, czy elektrody szkoleniowe są podłączone i czy lampka stanu AED pali się sygnalizując gotowość defibrylatora do działania. Jeśli tak jest, to trzeba go umieścić w miejscu do takiego celu przeznaczonym.

Nie masz pewności odnośnie tamtego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły siatka ochronna dostępne dokładnie tu. Wszystko zostało dokładnie opisane.

Można również zawsze bezpiecznie uruchomić defibryLator. Przeprowadzi wtedy tzw.

autotest oraz rozpocznie emitować wskazówki głosowe. Nie ma obawy, że narzędzie samoistnie zrobi defibrylację. Nigdy nie należy rozpakowywać elektrod szkoleniowych, które są dostarczone w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym je przed wysychaniem żelu oraz uszkodzeniem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,