Maraton 42-200Wyjątkowa sceneria trasy Maratonu „42-200 Częstochowskie” powoduje, że ten bieg stanie się wydarzeniem niepowtarzalnym. Start w centrum Częstochowy oraz piękna, malownicza sceneria towarzysząca biegaczom na całej trasie to unikatowe doświadczenia w skali całego kraju.

Trasa prowadzić będzie przez centrum Olsztyna k. Częstochowy, który słynie m.in. z fantastycznych ruin zamku znajdujących się w centralnej części miejscowości. Biegacze będą podziwiać je, już od około 6km od centrum Olsztyna.

Następnie maratończyków czeka etap prowadzący do Mstowa, także niezwykle malowniczej miejscowości, przez którą prowadzi wiele szlaków rowerowych Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Mstów obecnie słynie także z kompleksu rekreacyjnego nad rzeką Wartą, dzięki czemu do Mstowa ściągają ludzie z całego regionu.

Pokonując taki dystans ostatnim przystankiem staje się już ponownie Częstochowa, jednak trasa wielokrotnie zaskakuje swym urokiem, a m.in. dlatego, że przed samą granicą Częstochowy, biegaczy czeka podbieg pod tzw. „Przeprośną Górkę”, z której roztacza się wspaniały widok na całe miasto, tym samym zawodnicy mają okazję zobaczyć ostanie 7 kilometrów zmagań.

Finisz to aura centralnych ulic miasta oraz wielu kibiców – mieszkańców Częstochowy, którzy będą oglądać ostatnie metry każdego z zawodników.

To właśnie oni docenią wasz wysiłek, trudy i walkę ze słabościami.
To oni zobaczą wasze zwycięstwo.
Trasa Maratonu:
screenMaraton
 Trasa biegu na 5km:screen5km

 

Maraton 42-200

 

  • Punkty z wodą : 5km, 10,9km, 15km, 20,7km, 25km, 30km, 35km, meta
  • Punkty odżywcze: 10,9km, 20,7km, 30km (banany, ciasta, izotoniki, woda)
  • Powierzchnia: Asfalt, teren